Registered participants

Registered participants  Vågryttaren 2017. Register here!

Classes:

  • SD – Surfski Damer /Surfski Women
  • SH – Surfski Herrar / Surfski Men
  • SDM – Surfski Damer Masters (50+)
  • SHM – Surfski Herrar Masters (50+)
  • SS2 Woman, Men, Mixed 1 class (separate day)
No Last Name First Name CLASS CLUB COUNTRY
SHM21 Strand Torbjörn SHM SKK SE
SDM91 Edin Anna SDM SKK SE
SH22 Sæbøe Anders SH Sandefjord Kajakk NO
SD81 Levemyr Emma SD Näsets paddlarklubb SE
SH23 Victor Trent SH Näsets paddlarklubb SE
SHM24 Pontes Pedro SHM Näsets paddlarklubb SE
SD83 Lantz Evy SD Hindås Kajakklubb SE
SD92 Broberg Emma SD Hvidovre Kajakklub DK
SDM89 Bergman Fredriksson Agneta SDM Örnsbergs KS SE
SH25 Rohde Peter SH Klampenborg Kajak og Kanoklub DK
SHM26 Karldén Torbjörn SHM PK Delfinen SE
SH02 Siverbrant Magnus SH Kungälvs Kanotklubb SE
SHM12 Davidsson Leif SHM Helsingborgskanotisterna SE
SD93 Villén Viktoria SD Malmö Kanotklubb SE
SD94 Persson Camilla SD Malmö Kanotklubb SE
SD95 Larsson Jenny SD Malmö Kanotklubb SE
SH38 Ahinko Roland SH Åland ÅL
SHM03 Stenberg Johan SHM Örnsbergs Kanotklubb SE
SH05 Wangler Fredrik SH Örnsbergs Kanotklubb SE
SH14 Cvach Jakub SH NPK SE
SHM27 Hanssen Henning SHM Klampenborg Kajak- og Kanoklub DK
SHM28 Siebke Holger SHM Ringer der Einzelpaddler Hamburg DE
SHM19 Abrahamsson Anders SHM PK Delfinen SE
SD96 Åström Jenny SD Malmö Kanotklubb SE
SH29 Sääv Jonas SH Linköpings Kanotklubb SE
SH30 Källmark Johan SH Göteborg SE
SH31 Haglund André SH Saaristomeren Melojat FI
SH32 Ericsson Lars SH Fagersvik KK SE
SH01 Torstensson Emil SH Bråvikens kanotklubb SE
SHM37 Nilsson Filip SHM NPK SE
SH08 Chwieros Maciej SH Brunnsviken Kanotklubb SE
SHM35 Sanborn Jonathan SHM USA USA
SH36 Svärd Johan SH Malmö Kanotklubb SE
SHM41 Gram William SHM Oslo KK NO
SH34 Svensson Nils SH SKK SE
SHM42 Heintz Lasse SHM KK Glid SE
SH44 Ström Ola SH Malmö KK SE
SH45 Håkansson Kristoffer SH Mölle SE
SH46 Smith Johan SH Kalmar Surfski Club SE
SH48 Dietz Christian SH Bengtsfors BOIS SE
SH47 Nordstrand Martin SH Stockholm KK SE
SH43 Quappen Arne SH NPK SE

S2 (day 2)

No NAMES CLASS CLUBS
1 Torbjörn Strand/Anna Edin S2 Mix SKK
2 Anders Sæbøe/Pedro Pontes S2 Herr Sandefjord Kajakk/NPK
3 Emma Levemyr/Emma Broberg S2 Dam NPK/Hvidovre KK
4 Evy Lantz/Sara Rhost S2 Dam NPK/Hindås Kanotklubb
5 Camilla Persson/Jenny Åström S2 Dam Malmö Kanotklubb
6 Johan Stenberg/Fredrik Wangler S2 Herr ÖKK
7 Maciej Chwieros/Magnus Siverbrant S2 Herr Brunnsviken Kanotklubb/Kungälvs KK
8 Roland Ahinko/andré Haglund S2 Herr Åland/Finland
9 Agneta Bergman/Trent Victor S2 Mix Örnsberg KK/NPK