Resultat 2019

Lördag
Bana: Bua till Röda Holme 16,6km

SS2 dam

Plac Namn Klubb Tid
1 Emma Levemyr/Elsa Ohrås Västkust Surfskiklubb/MKK 01:18:25,32
2 Camilla Persson/Jenny Larsson MKK 01:22:14,96
3 Eva Egnell/Jenny Åström Kalmar KK/MKK N/A

SS2 Mix

Plac Namn Klubb Tid
1 Örjan Skatt/Jessica Löf Västkust Surfskiklubb/Tibro KK 01:16:57,36

SS1 U18 Herr

Plac Namn Klubb Tid
1  Axel Haglund  MKK

N/A

2 Joel Brånäs

 Bråvikens KK/

01:23:32,85

SS1 Herr

Plac Namn Klubb Tid
1 Tommy Karls Örnsbergs KK 01:13:18,89
2 Ivan Kruger Stockholms KK 01:13:30,96
3 Anton Wöhrer Bengtsfors BOis N/A
4 Flemming Svendsen Danmark N/A
5 Holger Siebke RdE Hamburg/ 01:18:43,89
6 Peter Rohde Klampenborg /  N/A
7 Laszlo Varga Malmö Kanotklubb/ 01:22:33,16
8 Henning Hansen Klampenborg/DK 01:23:14,57
9 Patric Svensson  Örebro Kanotförening  N/A
10 Richard Brankell Västkust Surfskiklubb/ 01:23:50,26
11 Leif Davidsson Helsingborgskanotisterna/ 01:23:56,13
12 Einar Kjerschow Nord KKK/Norge  N/A
13 Johan Svärd Malmö Kanotklubb/ 01:24:34,08
14 Markus Grip Västkust Surfski/ 01:28:24,82
15 Torbjörn Karldén PK DELFINEN/ 01:28:51,59
16 Jonas Sääv Linköpings Kanotklubb/ 01:29:57,04
17 Pontus Wallin Örnsbergs Kanot Sällskap/ 01:31:14,87
18 Göran Matsson PK DELFINEN/ 01:34:58,69
19 Pedro Pontes NäsetsPaddlarKlubb/ 01:36:04,65

Söndag
Orreviken till Rågelund 16,8km

SS1 Dam

Plac Namn Klubb Tid
1 Emma Levemyr Västkust Surfskiklubb/ 01:24:18,44
2 Jenny Larsson Tibro kanotklubb/ N/A
3 Jessica Löf Tibro kanotklubb/ 01:35:05,44
3 Evy Lantz Västkust surfski klubb/ 01:35:11,47
4 Camilla Persson Malmö Kanotklubb/ 01:37:01,52
5 Maria Westberg Västkust Surfski/ 01:53:22,53
6 Eva Egnell Kalmar Kajakklubb/ N/A
7 Jennie kind Malmö kanotklubb/ 01:53:32,32
8 Agneta Bergman Fredrikson ÖKS/ 02:13:27,77
9 Marianne Stahlheuer Stockholm KK 02:20:43,94
Elsa Ohrås MKK DNF
Jenny Åström MKK/ DNF

SS2 Herr

Plac Namn Klubb Tid
1 Einar Kjerschow/Ivan Kreuger  Nord KKK/Stockholm KK 01:13:01,38
2 Vegard Winter  Anders Winter Norge/Oslo 01:16:30,84
3 Trent Victor/Anton Wöhrer Västkust Surfskiklubb/Bengtsfors BOis 01:18:17,40
4 Leif Davidsson/Patric Svensson Helsingborgskanotisterna/Örebro Kanotförening 01:20:22,65
5 Axel Haglund/Johan Svärd MKK N/A
6 Örjan Skatt/Kent-Ove Nilsson Västkust Surfskiklubb 01:26:13,60
7 Pedro Pontes/Richard Holm Västkust Surfskiklubb/NPK N/A